• Návšteva Obecného úradu Zemianske Kostoľany

•     Dňa 25. 1. 2023 členov školského parlamentu a žiakov krúžku Ekohliadka privítala na obecnom úrade pani starostka Ing. Jana Školíková. Spoločne sme diskutovali o zlepšovaní a ochrane životného prostredia v obci. Potešil nás aj plán renovácie našej školy. Dozvedeli sme sa aj o zaujímavých kultúrnych podujatiach, ktoré naša obec pripravuje v roku 2023 pre deti i dospelých, napr. fašiangový sprievod, turnaj „Človeče, nehnevaj sa“, beseda so spisovateľom v obecnej knižnici, Noc múzeí a veľa ďalších podujatí.

Zistili sme, že v Zemianskych Kostoľanoch sa nachádza niekoľko čiernych skládok odpadu. Pani starostka nás informovala aj o množstve vyprodukovaného odpadu na jedného obyvateľa. V roku 2021 vyprodukovali občania obce 951,96 ton odpadu, čo je 500 kg na obyvateľa. V roku 2021 tvoril neseparovaný odpad 571 ton (60 %). Snažme sa spoločne zlepšovať naše životné prostredie, pretože pomáhame nielen prírode, ale aj sami sebe.

Ďakujeme pani starostke za milé privítanie a veľa zaujímavých informácií a podnetov.

Tamara Schvandtnerová, členka školského parlamentu