• 1. miesto v OK Dejepisnej olympiády

• Tento krásny úspech dosiahol Jakub Kopál z 9. triedy, ktorý vďaka svojej cieľavedomosti  a zodpovednej príprave zvíťazil nad 28 žiakmi  z celého okresu. Získaných  84,5 bodov zo 100 mu zaručilo víťazstvo v okresnom kole v kategórii C  a postup do krajského kola.

Gratulujeme a prajeme veľa chuti do ďalšieho učenia!!!

• Rozvojový projekt - Čítame pre radosť

• Naša základná škola bola úspešná v rozvojovom projekte, ktorý je zameraný na čitateľskú gramotnosť. Triedam 1. a 2. ročníka bol pridelený finančný príspevok na zriadenie triednych knižníc. Účelom projektu je posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov. Knihy boli vyberané tak, aby boli pre deti atraktívne, posilnili ich motiváciu hľadať v knihe zážitok a čítať dobrovoľne aj mimo vyučovacích hodín.

• Vyučovanie v maskách

• Dňa 9.2. 2024 sa v našej škole uskutočnilo netradičné karnevalové vyučovanie
            žiakov 1. stupň a žiakov 5. ročníka. Škola sa premenila na rozprákovú krajinu
            s princeznami, Hermionami, klaunami, indiánmi, veselými zvieratkami a mnohými ďalšími maskami. Nielen žiaci, ale aj pani učiteľky sa vrátili do destkých čias a obliekli sa do masiek SBS pracovníka, indiánky, včielky a upírky. Vyučovanie oživil aj fašiangový sprievod, ktorý potešil nielen žiakov, ale všetkých pracovníkov veselými maskami, spevom a tancom. Najkrajšiu masku sa ani nepodarilo nájsť, pretože všetky mali svoje čaro - čaro šťastného detského úsmevu.

• Môj najobľúbenejší čaj

• Čajový kútik sa naplno využíva v utorky a piatky. Žiaci si zvykli a radi si prídu na 2 .poschodie vypiť čaj. Minulý piatok sme za odmenu za dobré vysvedčenie pre žiakov uvarili 5 druhov čajov a žiaci hlasovali, ktorý im chutí najviac. Z výsledkov vyplýva, že najviac nám na škole chutí mätový čaj. Na 2.mieste bol šípkový, na 3.levanduľový a o 4.miesto sa delia medovka a šalvia. Ďakujeme Aďke, Veronike a Dominike za anketu.

• Neseď doma s mobilom, zahraj si pingpong so súperom

• 6. februára si každoročne pripomíname Svetový deň bez mobilu. Žiaci si vypočuli rozhlasovú reláciu, v ktorej sa okrem iného dozvedeli, že Nomophobia je strach z nedostupnosti mobilu a zároveň boli vyzvaní k aktívnemu stráveniu popoludnia v telocvični.