• Medzníky 2. sv. vojny

• 14.5.2024 sa trojica našich deviatakov - Jakub Kopál, Adam Lančarič a Tomáš Rolinec zúčastnili vedomostnej súťaže, ktorú organizuje Slovenský zväz protifašistických bojovníkov. Vedomosti o 2. svetovej vojne a tímová spolupráca im zabezpečila krásne 1. miesto. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

• Okresné kolo Biologickej olympiády

• Dňa 25.4.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády v kat. D. Našu školu úspešne reprezentovali Lukáš Bobok, žiak 7. ročníka a Liliana Rolincová, žiačka 6. ročníka. V silnej konkurencii svojich rovesníkov boli úspešnými riešiteľmi, navyše Lukáš odsadil krásne 4. miesto.

Srdečne blahoželáme k úspechu!

• Beh oslobodenia obce Bystričany

• Dňa 3. 5. 2024 sa uskutočnila športová akcia – Beh oslobodenia obce Bystričany. Presnejšie sa jednalo o cezpoľný beh na poľných cestách v blízkosti základnej školy. Žiaci súťažili v 6 kategóriách v ktorých sme nemali zastúpenie iba v kategórií dievčat 8. – 9. ročník. Našu školu  reprezentovalo 15 žiakov. Počasie celkom prialo a na nie ľahkej trati podali všetci vynikajúci výkon. V štyroch kategóriách sme získali prvé miesta – Alex Štefek(4. roč.), Zoja Pavkejová (4. roč.), Peter Valenta (7. roč.), Jozef Valenta(9. roč.). Ďalej 2. miesto získala Adela Bajgárová(6. roč.) a 3. miesto Patrik Bahurinsky(8. roč.). Za tieto pekné výkony im blahoželáme a veríme, že sa im bude dariť aj naďalej.

• Stavanie mája

• Máj, máj, máj zelený pod oblôčkom sadený. Slová piesne sa rozliehali areálom školy počas stavania mája 30.4.2024. V rámci regionálnej výchovy si žiaci 5. ročníka pripomenuli tradičný ľudový zvyk spojený s ľúbostnou mágiou.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

Máme šťastie, že našu školu obklopuje veľký areál so záhonmi, sadom, či viacerými športovými plochami. Avšak udržiavanie tohto areálu nie je jednoduché. Tento rok sa však opäť našli šikovní žiaci a zamestnanci, ktorí čistili záhony či športové plochy, vyhrabávali ihličie, zbierali šišky, preosievali kompost a zametali chodníky. Ďakujem všetkým zúčastneným.

koordinátorka ENV p.uč. Humajová